Annesini Rehin Aldıktan Sonra Polis Tarafından Öldürüldü

New York’ta bir genç, annesini boğazına bıçak dayayarak rehin aldı. Eve gelen polis, şüpheliyi uyararak bıçağı bırakması için çağrıda bulundu. Ancak şüpheli bıçağı bırakmayı reddedince, polis kafasına tek bir mermi sıkarak etkisiz hale getirdi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Geçen sene Aralık ayında meydana gelen korkunç olay ile ilgili video, New York polisi tarafından yayınlandı.

Görüntüler ve polis açıklamalarına göre, 30 yaşındaki şüpheli Michael Dotel, annesinin boğazına bıçak dayadığı sırada eve gelen polis memuru Alex Morgese, kısa mesafeden kafasına tek el ateş etti. Kanlar içinde yere yığılıp ağır yaralanan Michael, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Yetkililer, başlangıçta Bedford Park mahallesindeki bir apartmana, uyuşturucu kullanmış olabilecek, şiddet gösteren ve bıçakla silahlı olduğu düşünülen bir suçlu hakkında saat 11.30 civarında bir 911 aramasıyla gittiklerini söyledi.

Yeni yayınlanan vücut kamerası görüntülerine göre, Dotel, annesini önünde bir kalkan olarak tutarken polise ‘beni vur, beni vur’ diye bağırdı.

Polis kendisine “Bıçağı bırak, nerede?” dediği görüldü. Dotel, “Bıçağı aldım,” diye cevap verince polis kafasına tek mermi sıkarak etkisiz hale getirdi.

Olaydan sonra kurtarılan Dotel’in annesi ve yaraladığı kız kardeşi hastanede tedavi altına alındı. Polis kaynaklarına göre, olayın meydana geldiği sırada Dotel’in ruh sağlığı sorunları olduğu ve üç açık ceza davası bulunduğu belirtildi. AG Ofisi, soruşturmanın devam ettiğini pazar gecesi açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x