İşte VR teknolojisinin geleceği son nokta

Piyasadaki diğer her şeyin o kadar ilerisinde ki gerçekten sihir gibi görünüyor. Hiç şüphe yok ki sanal gerçekliği deneyimlemenin en iyi yolu bu. Ne yazık ki, tüm bu ileri teknolojinin avantajlarından yararlanamayacak kadar az yazılım var: başlangıçta yalnızca tek bir uygulama mevcut. Her ne kadar bu uygulama insanlığın kaderini sonsuza dek değiştirebilecek bir oyun olsa da, bu durum kulaklığı “satın alınması gerekenler” kategorisine pek sokmuyor.

Bu o kadar hafif ki neredeyse hiç hissetmeyeceğiniz şık, metalik bir kulaklık. Tamamen kablosuz. Görsel ayarlarla veya özel olarak takılmış contalarla uğraşmanıza gerek yok. Ayrıca yükleme süresi yok ve pil ömrü sonsuz gibi görünüyor. Kulaklık tamamen bir tür parlak metalden yapılmış olmasına rağmen çizilmesi veya parmak izi bırakılması imkansız. Ne kadar elinize alırsanız alın, cihaz kutudan yeni çıkmış gibi görünüyor ki artık bu, endüstri çapında norm haline gelmesi gereken bir şey.

3 Body kulaklığını yalnızca ne kadar iyi çalıştığına göre değerlendirecekseniz, gerçekten inanılmaz bir ürün olduğundan, diğer ticari VR kulaklıklardan yüzyıllarca önde hissettirdiği dışında söylenecek pek bir şey yok. Gerçekten. Sanal gerçeklik kitleleri ikna etmenin bir yolu olarak bu anı bekliyordu.

İşte VR teknolojisinin geleceği son nokta

Başlangıçta yalnızca bir oyun mevcut, başka hiçbir şey, Netflix veya Spotify yok. Verimlilik uygulaması yok. Oyun ise muhteşem. Kısaca 3 Body Problem olarak adlandırılan bu oyun, Civilization’ın sürükleyici bir versiyonuna benzeyen, oyuncuları bir toplumun bir dizi felaketten kurtulmasına yardım etme göreviyle görevlendiren tarihi bir destan. Zorlu bir öğrenme eğrisi var ancak temelleri anladığınızda, bırakması gerçekten zor. Oyunun gerçekliğini dış dünyanın gerçekliğinden ayırmak neredeyse imkansız. Oyundaki her şeyi görebilir, hissedebilir, duyabilir ve dokunabilirsiniz; üstelik bunların hepsini herhangi bir özel kontrol cihazına ihtiyaç duymadan yapabilirsiniz.

Tabii ki, bunların hepsi zaten büyük ölçüde tartışmalı çünkü kulaklığı satın almanız henüz mümkün değil. Kulaklık herhangi bir mağazada veya çevrimiçi olarak mevcut değil. Ne kadara mal olduğu belli değil. Bazı insanlara öylece geliveriyor ve nasıl geldiği ve kime gönderildiği de bir gizem. Tüm zamanların en ayrıntılı ama gizemli lansmanı gibi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x